Zo! We zijn even weg geweest, maar OLB is weer on tour geweest. En dit keer kwamen we niet thuis met spierpijn van het knokken, maar met rust in ons hoofd. Hoe dan? Nou, we waren te gast bij Zenboks Academy van Jeroen van der Lee. En ja, je leest het goed: zenboksen.

Misschien denk je nu: “Zen… boksen? Hoe werkt dat dan?” Dat vroegen wij ons ook af. Maar geloof ons: dit moet je een keer meemaken.

Zenboksen: Wat is het eigenlijk?

Zenboksen is een unieke combinatie van boksen en Yin Yoga. In het eerste deel van de training werk je in tweetallen aan verschillende bokscombinaties, met trapkussens, pads en allerlei ander trainingsmateriaal. Maar waar het gewone boksen vaak draait om explosiviteit en hard gaan, ligt de nadruk hier juist op controle, techniek en bewustzijn.

En dan komt het verrassende deel: na het boksen is het tijd om tot rust te komen. Letterlijk. Je sluit de les af met een sessie Yin Yoga. Dit is een rustige, diepe vorm van yoga waarbij je lang in houdingen blijft liggen of zitten. Perfect om te ontspannen, je lijf te resetten en je hoofd leeg te maken.

Zenboks techniek boksen

Onze ervaring bij Zenboks academy

Wij waren te gast bij de locatie in Presikhaaf, één van de plekken waar Jeroen lesgeeft (hij is ook actief in Oosterbeek). Bij aankomst voelden we meteen dat de sfeer hier anders is dan bij de gemiddelde boksschool. Geen haantjesgedrag, geen opgefokte energie — gewoon een relaxte groep mensen van alle niveaus die samen willen sporten.

De boksles zelf was laagdrempelig maar toch uitdagend. Er werd gewerkt in tweetallen, iedereen op zijn of haar eigen tempo. Of je nou net begint of al jaren traint: je wordt uitgedaagd op jouw niveau.

En toen… de Yin Yoga. Nu moet je weten: wij hadden dit nog nooit gedaan. Maar wow. Na een tijdje boksen je mat op, ogen dicht, diep ademen, en gewoon zijn. Dat klinkt misschien wat zweverig, maar geloof ons: het werkt. We verlieten de sportschool met rust in onze hoofd.

Voor wie is zenboksen?

Zenboksen is perfect als je:

  • Op zoek bent naar een nieuwe manier van trainen
  • Graag bokst, maar ook meer rust en balans wilt
  • Niet van die standaard sportschooldrukte houdt
  • Een training wilt die goed is voor zowel je lijf als je hoofd

Tot slot

Wij vonden het een top ervaring en raden het iedereen aan om een keer te proberen. Dank aan Jeroen en zijn team voor de warme ontvangst.

Zenboksen is misschien niet wat je verwacht van een bokstraining, maar juist daarom is het zo verfrissend. Bij OLB houden we van dit soort verrassingen, en we nemen jullie graag mee op tour.

Tot de volgende OLB On Tour!

Wil jij zelf ervaren wat zenboksen met je doet? Klik dan op de knop hieronder om direct een proefles in te plannen bij Zenboks Academy.